Marius Șumudică are toate motivele să fie în culmea fericirii.

Munca lui dă din ce în ce mai multe roade pe teren, iar echipa pe care o antrenează de ani de zile a marcat încă o victorie. Gaziantep, echipa lui Șumudică, a marcat un gol și i-a înfrânt pe adversarii turci de la Antalyaspor. Victoria a fost simțită la maxim de antrenor, care nu s-a mai gândit la nimic și s-a dezlănțuit.

A fost un meci norocos pentru Marius Șumudică și pentru echipa pe care o antrenează cu atâta pasiune. Pe principiul mai bine mai târziu, decât niciodată, Gaziantep a reușit să se impună în fața adeversarilor și a marcat chiar și un gol care a adus victoria echipei.

Meciul a fost unul extrem de strâns, iar emoțiile au fost la cote maxime, mai ales că, până aproape de final, scorul s-a menținut la egal și anume, 0-0. Apoi, în minutul 71, fundașul camerunez Nicolas N’Koulou a reușit să producă minunea și a marcat golul victoriei pentru Gaziantep.

Pe teren, Marius Șumudică s-a bazat foarte mult pe Denis Drăguș, pe Alexandru Maxim, pe Junior Morais și pe Florin Niță care, de altfel, se numără și printre titularii echipei.

Marius Șumudică, o nouă victorie în Turcia. Antrenorul a sărbătorit în fața întregului stadion pe manele
arhivă presă

Marius Șumudică, în culmea bucuriei

Dintre cei menționați ca fiind vedetele echipei, doar Florin Niță, Junior Morais și Alexandru Maxim au avut ocazia să fie integraliști și să joace tot meciul pentru Marius Șumudică. În schimb, Denis Drăguș a fost scos din teren aproape de final, după minutul 86.

Gaziantep, echipa pe care acum o antrenează Marius Șumudică a avut un parcurs din ce în ce mai bun în ultima vreme, iar rezultatele vorbesc de la sine. Se pare că venirea românului la cârma echipei a fost una norocoasă, căci pregătirea fotbaliștilor devine din ce în ce mai buă.

Până acum, de când îi antrenează Marius Șumudică pe fotbaliștii de la Gaziantep, echipa a urcat pe locul 15 cu 9 puncte în primele 9 etape și se poate lăuda cu trei victorii și doar două înfrângeri.