Dimano – FCSB, derby-ul cel mai așteptat din România, va începe la ora 20:00. Urmărim și comentăm prin live text toate fazele din timpul meciului.

Final de meci!

Min. 90+3: Ocazia extraordinară a lui Adi Popa apărată de Piscitelli

Min. 68: Galeria Dinamo, nou mesaj „În palat, la poartă, oare cine bate? / Eu sunt, dragă Gigi, absolvent de facultate”.

Min. 65: Dinamo este din nou aproape de gol! Deian Sorescu ratează o ocazie extraordinară, mingea fiind apărată în primă fază de Bălgradean, apoi de Soiledis.

Peronic se simte bine și va reveni alături de echipă.

Jocul este reluat

Min. 62: Arbitrul trimite jucătorii la vestiare timp de 10 minute din cauza incidentelor din tribune dar și de pe teren, după golul marcat de Lazăr. După ce galeria roș-albastră a aruncat cu petarde pe teren, Tănase a ripostat la adresa lui Lazăr că sa bucurat în fața galeriei FCSB.

Min. 62: Gooool Dinamo! Valentin Lazăr marchează o lovitură simplă din pasa lui Deian Sorescu.

Min. 53: Șansă de al doilea gol pentru Dinamo! Sorescu execută o lovitură liberă de la 25 de metri, însă ratează, mingea trecând puțin peste poartă.

Min. 48: Galeria FCSB încinge din nou spiritele.

Min. 46: A început a doua repriză. Vintilă face două schimbări, pe teren intrând Popa și Odaie.

Pauză pe Arena Națională.

Min. 45 + 6: Goooolll FCSB! Tănase egaleză din penalty cu o lovitură superbă, mingea trecând chiar pe sub bara transversală.

Min. 45 + 4: Filip l-a faultat pe Planic. Penalty pentru FCSB

6 minute prelungire

Peluza FCSB aplaudă ieșirea lui Perovic de pe teren cu ambulanța!

Min. 45: Iulian Cristea este eliminat, Fesnic schimbându-și părerea.

Min. 44: Ambele echipe medicale sunt pe teren după ce Cristea îl lovește pe Slavko Perovic și primește cartonaș galben!

Min. 36: Goool Dinamo! Andrei Sin oferă primul gol în tricoul Dinamo dintr-o lovitură liberă.

Min. 34: Fabbrini la marginea careului, Planici barează

Min. 28: FCSB cere penalty după ce Fabbrini îl împinge pe Olaru.

Min. 23: Florinel Coman încearcă o nouă încercare de lovitură de la colț dar este atacat cu petarde din tribune! Coman ratează lovitura.

Min. 20: Cartonaș galben pentru Mrzljak

Min. 16: Prima ocazie a celor de la FCSB ratată de Florinel Coman. Acesta șutează slab, mingea ratând poarta lui Piscitelli!

Min. 1: A început partida!

Coregrafiile formate de cele două galerii:

Lovitura de start va fi efectuată de Campionul European Alin Alexuc.

Cristina Neagu este prezentă în tribune pentru a susține echipa FCSB.

Comentatorii meciului de pe Arena Națională sunt George Dobre și Dan Ștefănescu.