Reclamă
Reclamă

În această seară a avut loc meciul dintre Leicester și Southampton, care s-a încheiat epic pentru cei de la Leicester. Rezultatul final a fost 9-0 pentru echipa condusă de Brendan Rodgers.

Datorită superiorității numerice de care au avut parte încă din minutul 10, jucătorii echipei Leicester au marcat 5 goluri până la pauză. Mulțumită acestui real succes, echipa se află acum pe locul doi în clasamentul Premier League cu un număr de 20 de puncte, încercând să o prindă din urmă pe campioana mondială Manchester City.

Cât despre Southampton, au nevoie de o minune deoarece sunt foarte aproape de retrogradare iar viitoarele meciuri sunt împotriva celor de la Manchester City. Fanii declară că aceasta este o misiune imposibilă pentru echipa lui Ralph Hasenhuttl.