Reclamă

Echipa FCSB a învins formația Virtus AC din San Marino în prima manșă a Ligii Campionilor, cu scorul de 7-1. Meciul, transmis de Digi Sport 1, a arătat o echipă campioană motivată, în special în prima repriză, când a reușit să marcheze de cinci ori.

Golurile FCSB au fost marcate de Darius Olaru (6 – penalty, 11, 37) și Daniel Popa (22, 27). În repriza secundă, echipa a redus motoarele dar a continuat să înscrie prin Miculescu (70, 73). Gazdele au reușit să marcheze și ele o dată în minutul 86.

FCSB a aliniat următorul 11: Târnovanu – Crețu, Haruț, Ngezana, Kiki – Edjouma, Șut – Băluță, Olaru, Phelipe – D. Popa. La pauză au intrat Dawa, Miculescu, Antwi și Alhassan (în loc de Ngezana, Băluță, Crețu și Șut).

Meciul retur se va juca pe 16 iulie, de la ora 20:30, pe arena din Ghencea.