Reclamă

Prințul William a fost prezent sâmbătă seara pe Dusseldorf Arena, unde a trăit din plin emoțiile partidei Anglia-Elveția, la EURO 2024. În imagini, prințul William a fost surprins în timp ce se bucură, aplaudă, vorbește cu cei care erau lângă el sau se enervează la fazele meciului.

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Campionatului European de fotbal – EURO 2024, găzduit de Germania, după ce a învins Elveţia cu 5-3, la loviturile de departajare, sâmbătă, pe Dusseldorf Arena. Meciul s-a încheiat cu scorul egal, 1-1 (0-0, 1-1), atât după 90 de minute, cât şi după prelungiri.

În semifinale, Anglia va înfrunta Olanda, care a câștigat partida cu Turcia. În semifinale mai sunt calificate Spania şi Franţa, care vor fi adversare.